Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Відзначаємо 25 років Конвенції МОП № 182: боротьба за викорінення дитячої праці триває
AA

Відзначаємо 25 років Конвенції МОП № 182: боротьба за викорінення дитячої праці триває

Прийняття Конвенції Міжнародної організації праці про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці 1999 року (№182) у червні 1999 року – 25 років тому – ознаменувало нову еру в довготривалих зусиллях, спрямованих на ліквідацію дитячої праці. Вона викликала безпрецедентну увагу та інвестиції в боротьбу з дитячою працею, а також принесла глибоке відчуття нагальності завдання. Незважаючи на те, що МОП працювала проти дитячої праці з моменту свого заснування в 1919 році, прийняття Конвенції № 182 активізувало всесвітній рух проти дитячої праці і принесло вкрай необхідний поштовх енергії в цій справі.

Конвенція закликає до негайних і всеосяжних дій щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці, таких як рабство, торгівля людьми, примусове вербування дітей у збройні конфлікти, комерційна сексуальна експлуатація та використання дітей у незаконній діяльності. Прийняття цієї конвенції доповнило раніше ухвалену Конвенцію про мінімальний вік для працевлаштування (№138) 1973 року.

25 років по тому, факт універсальної ратифікації Конвенції № 182 є великим досягненням, яке слід відмітити.

Однак, все ще існує 160 мільйонів дітей, залучених до дитячої праці, 79 мільйонів з яких зайняті на небезпечних роботах, що є однією з найгірших форм дитячої праці. Кількість дітей, чиє здоров’я, безпека та майбутня здатність процвітати в дорослому віці піддаються ризику через дитячу працю, викликає тривогу і є суворим нагадуванням про те, що високі амбіції, висловлені в Конвенції № 182, ще далекі від того, щоб стати реальністю.

З 2000 року, протягом майже двох десятиліть, світ робив стійкий прогрес у скороченні дитячої праці. Але в останні роки конфлікти, кризи та пандемія COVID-19 занурили ще більше сімей у бідність – і змусили мільйони дітей до дитячої праці. Найбільший сплеск дитячої праці спостерігається серед наймолодших дітей у віці 5-11 років. Майже кожна десята дитина у світі займається дитячою працею.

Уряди вживають різні заходи для боротьби з дитячою працею, зокрема, прийняття національних планів дій та залучення ключових міністерств і профспілок. Важливо враховувати конкретні контексти та виклики в кожній країні, забезпечуючи гнучкість у впровадженні заходів. Однак, у випадку найгірших форм дитячої праці, гнучкість неприйнятна, і Конвенція №182 категорично забороняє їх.

Довгострокове вирішення проблеми дитячої праці полягає у сталому економічному зростанні, подоланні бідності та забезпеченні загальної освіти. Також важливо забезпечити гідну працю для батьків та дітей, які досягли мінімального віку для працевлаштування.

Конвенція №182 вимагає міжнародного співробітництва для викорінення дитячої праці. Однак останніми роками зростання кризових ситуацій призвело до скорочення фінансування відповідних програм. Тому необхідне відновлення глобального руху проти дитячої праці та зміцнення міжнародного співробітництва.

У 2022 році на 5-й Глобальній конференції з ліквідації дитячої праці був прийнятий Дурбанський заклик до дій, який підкреслює необхідність системних заходів та узгодженості політики для викорінення дитячої праці.

У Всесвітній день боротьби з дитячою працею  важливо, щоб усі зацікавлені сторони доклали максимум зусиль для реалізації своїх зобов’язань, прийнятих при ратифікації Конвенції №182, а також сприяли ратифікації Конвенції №138 у тих країнах, де це ще не зроблено.

За матеріалами Держпраці

Читайте також

Відбулося засідання Координаційного штабу з організації роботи пунктів незламності на території Южноукраїнської міської територіальної громади

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

4 вересня 2024 року в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради, під головуван...

У серпні  2024 року термін виплати допомоги на проживання для значної кількості ВПО вразливих категорій закінчився

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Для продовження підтримки ВПО, які знаходяться у складних життєвих обставинах, Уряд продовжить ці ви...

Як батькам, котрі усиновили дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування, оформити виплату в Дії

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Така виплата доступна для громадян України, які постійно проживають на її території та усиновили дит...

Відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

21.08.2024 року в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради під ...

Верифікація державних соціальних допомог та повернення до державного бюджету надміру виплачених коштів

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Верифікація – це комплекс заходів щодо збору та перевірки достовірності інформації, що визначе...